Najdi ateistu

5. června 2006 v 11:56 | jjs |  Glosy
Ateistu by člověk pohledal.
I v našem údajně "nejateističtějším národě" (to je ale neuvěřitelně hloupý pojem), bychom skutečného ateistu stěží našli, i když je řada těch, kteří se za ateisty označují. Musím je však zklamat: nejsou ateisty, jsou jen modloslužebníky.

Protože jsou líní poznávat Boha, který je ze stvoření částečně poznatelný, tam, kde je místo pro Boha, dávají bohy, tedy to, co tam nepatří, nic víc, nic míň. Skutečný ateista nemá místo pro Boha ani pro bohy - skutečný ateista je stěží podoben člověku.
Za "nejateističtější národ" bych se nestyděl, ani bych na něj nebyl příliš pyšný. Řekl bych, že České republice žije stejné procento modloslužebníků jako v jiných zemích, jen se označují za ateisty, stejně jako se modloslužebníci v jiných zemích označují za křesťany. Je to jen společenská konvence, někde se nosí být křesťanem, někde se nosí nevěřit.
Vyhlašuji soutěž: Kdo najde opravdového ateistu v České republice, ateistu, ne modloslužebníka, vyhraje balíček žvýkaček. Své návrhy zasílejte na tuto adresu: Uchem.jehly@seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama