Nekřesťansko-křesťanské společenství

5. června 2006 v 12:11 | jjs |  Glosy
Upozorňuji na to, že pojem "nekřesťanská církev", který se objevil v článku o II. vatikánském koncilu Dramatický přelom v dějinách církve je logický protimluv podobného typu jako "kulatý čtverec".

Slovo církev pochází z řeckého kyriaké ekklésia, shromáždění Páně, od kyrios, pán - ve smyslu Bůh, kterým křesťané označují Ježíše Krista. Proto vám zdůrazňuji, že žádný, kdo mluví z Ducha Božího, neřekne: "Ježíš buď proklet", a že nikdo nemůže říci: "Ježíš je Pán", leč v Duchu svatém. 1. Korintským 12,3
Církev je pak společenstvím lidí, kteří patří Pánu, vyznávají, že Ježíš Kristus je Bůh , čímž se tito lidé nazývaní křesťané odlišují od ostatních - nekřesťanů. Pojem křesťanký je již zahrnut v pojmu církev. Pojem "nekřesťanská církev" pak znamená : Společensví těch, kteří nevyznávají a zároveň vyznávají, že Ježíš Kristus je Bůh. Na nesmyslnosti tohoto pojmu nemění nic fakt, že v současné době se některé náboženské společnosti nazývají církvemi, i když nemají s křesťanstvím nic společného. Je to ostatně jejich věc, horší je, že za církve jsou označovány i náboženské společnosti, které toto označení z pochopitelných důvodů odmítají (nejsou křesťané!).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama