O ekumenismu

5. června 2006 v 12:14 | mb |  Glosy
Rozdíl mezi puritanismem a katolictvím netkví v tom, je-li nějaké kněžské slovo nebo gesto významné a posvátné. Tkví v tom, je-li vůbec nějaké slovo nebo gesto významné a posvátné. Katolíku jest každý druhý denní čin zasvěcením službě dobra nebo zla. Pro kalvinistu nemůže míti žádný čin takové slavnosti, neboť osoba, jež jej koná, jest zasvěcena od věčnosti a prostě plní svůj čas až do soudného dne."

(…) "Pro křesťana mého rázu jest tento krátký pozemský život hluboce vzrušující a drahý, pro kalvinistu jest přiznaně nezajímavý a automatický. Pro mne jest těchto sedm křížků věku bojem. Pro fabiánského kalvinistu znamenají jenom dlouhý průvod vítězů ve vavřínech a poražených v okovech. Pro mne jest pozemský život jako drama; pro něj jest jako doslov. Kalvinisté myslí na embryo; spiritualisté na ducha; křesťané na člověka. Je velmi dobře míti v těchto věcech jasno…" (G. K. Chesterton)
L. Bloy kdesi píše, že protestantismus a katolictví nejsou dva historické proudy křesťanství, které se v průběhu času k sobě blíží, ale dva zcela protichůdné druhy myšlení a pohledu na svět, které se v moderní době vůči sobě vyhrocují…
Ekumena, dialog, "bratři ve víře", hahahaha…
JE VELMI DOBŘE MÍTI V TĚCHTO VĚCECH JASNO!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama