O menze a religiu

5. června 2006 v 12:32 | mb |  Glosy
Nevím, kolik katolíků chodí v pátek do menzy, ale na nemasné jídlo jsem tam snad ještě nenarazil. Stále se vaří podle příručky Vědeckoatestická kuchařka pro dobu postní a páteční. Nemám žádné organizační schopnosti, ale mohla by se napsat nějaká ta petice, ať v pátečních dnech katolické studenstvo nepodporuje vegetariánské vývařovny Hare Krišna a spol.

--- --- --- ---
Z důvodů, které zde nechci rozebírat, jsem byl nucen přečíst si jistý spisek religionistický. Religionistika - tak tomu říkají, prý je to věda… A já jsem trnul: ne nad tím žvaněním protikřesťanským, ale nad tím, že asi bude existovat i skupina lidí, která tímto způsobem bude křesťanství HÁJIT. Jak by to asi mohlo vypadat?
Ocituji zde větu z té úžasné publikace:
Jelikož je křesťanství náboženstvím vedle jiných náboženství a je s nimi v mnohém podobné, nemůže mít odlišný nadpřirozený zjevený původ, a je tedy podobně jako ostatní náboženství náboženstvím přirozeným.
Tak dí vědec, intelektuál. Použijme protiargument prostý, totiž jeho vlastní slova bez záporek:
Jelikož je křesťanství náboženstvím vedle jiných náboženství, ale v mnohém se od nich odlišuje, musí mít odlišný nadpřirozený zjevený původ, a je tedy na rozdíl od ostatních náboženství náboženstvím nadpřirozeným.
Tak by asi v této vědecké disciplíně zněl vědecký výrok obhajující křesťanství.
Pane Bože, chraň nás prosím křesťanských religionistů, neboť pohanští pavědci zesměšňují pouze sebe a své řezané modly, ale křesťan může pošpinit jméno Tvé!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama