Panna Maria a křesťané

5. června 2006 v 12:07 | mjp |  Glosy
Ivan Slavík si v deníkovém zápisu ze dne 15. 8. 1971 poznamenal následující: "Nedovedu pochopit a nedovedu si vůbec představit, že nejvyšší úcta Panně Marii, prokazovaná Bohorodičce v katolické Církvi, může být na překážku některým odloučeným křesťanům. Je to přece Matka Kristova a nenávidět ji, to by mi připadalo jako nenávidět vlastní matku.

Však to také naše matka je. Odepírat jí její výjimečné místo mi připadá tak nesmyslné jako odpírat Kristovi božství. Jakmile přiznáme Kristovi božství, je Maria Matka Boží, a jakmile Kristovi božství ubereme a pokládáme ho za pouhého reformátora (něco podobného jsem slyšel někde za války, ještě jako 'bez vyznání', ve sboru čs. církve ve Vršovicích a rázem mi bylo patrno, že tam není co pohledávat), přestává být Maria matkou Boží!"
Myslím, že Ivan Slavík zde jasně vyjádřil, kde hledat podstatu křesťanství; nevěřím-li v Kristovo božství, nevěřím tedy ani v Nejsvětější Trojici, tudíž nejsem křesťanem!!! Tuto skutečnost by si měli konečně uvědomit všichni ti, kteří o sobě neustále mluví jako o "křesťanech", ale tuto zjevenou pravdu nejsou ochotni přijmout!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama